Wudang.cz - úvodní stránka

Tai Chi

„Přirozeným pohybem k pohodě a zdraví“

 

Úvod » Cesty do Číny » Cesta do Číny v roce 2002

Cesta do Číny v roce 2002

Ke konci července se vypravila skupina 14 členů Českého centra tradičních čínských cvičení na studijně-poznávací zájezd do Číny. Prvních čtrnáct dní strávili všichni společně.

Zpočátku se při krátkém pobytu v Pekingu zaměřili na prohlídku jeho památek a zajímavostí včetně nedaleké Velké zdi. Rovněž se účastnili ranních cvičení v parcích.

Potom se celá skupina přesunula do Wudangských hor, kde se pod vedením tamějších mistrů učila styl "wudangquan". Dvě třetiny účastníků se věnovaly sestavě "5 prvků", která patří do z jeho měkké části. Třetinu pak zlákala rychlá a razantní sestava "krocení tygra", která patří do tvrdé části systému.

Po zvládnutí sestav a ukončení výuky celá skupina zamířila na západ Číny do Chengdu. Samotné město a jeho okolí má mnoho přírodních a kulturně-historických zajímavostí. Podle konkrétního zájmu se proto účastníci zájezdu rozdělili do dvou menších skupin a několik jednotlivců se pohybovalo samostatně. Všichni ale navštívili Malý Tibet a dostali se až do výšek mezi 3000 - 4700 m.n.m. Jedna skupina dala přednost přírodním krásám údolí Žlutého draka a pamětihodnostem i půvabnému okolí městečka Songpan, druhá se pak věnovala túrám v oblasti Kangdingu, které je výchozím místem pro výstup na 7556 m vysokou horu Gongga. Nějaký čas věnovala i typickému tibetskému městu Litang, které je pro své umístění ve výšce 4700 m.n.m uváděno jako 2. nejvýše položené město na světě.

Po návratu do Chengdu ještě někteří účastníci navštívili známé Emeiské hory. Pak už následoval návrat do Pekingu a po měsíci šťastný přílet domů.

Malá skupinka však zůstala v Číně déle. Hlavně kvůli účasti na 2. mezinárodní konferenci o tai-či (konané v městě Jiaozuo), kde sbírala znalosti a zkušenosti v oblasti teorie i praxe (včetně závodění). Navštívila však i hory Qingcheng, města Luoyang (s množstvím různě velkých soch Buddhů, vytesaných do skály) a Xian, kde kromě prohlídky památek zvládla rovněž sestavu "tai-či s vějířem".

Autor fotografií: Jan Turneber