Wudang.cz - úvodní stránka

Tai Chi

„Přirozeným pohybem k pohodě a zdraví“

 

Přeskočit na menu vybrané sekce

Úvod » Naše škola

Naše škola

České centrum tradičních čínských cvičení (ČCČC), které v ČR oficiálně působí od 1. 1. 1990, založil a vede Jan Turneber. Kvalifikaci učitele získal po úspěšném složení zkoušek na mezinárodním kurzu trenérů, pořádaném Čínskou asociací bojových umění (wu-šu) v létě 1989 v Pekingu.

Cvičení

Tradičními čínskými cvičeními se zabýváme na úrovni:

  • rekreačně - kondičního cvičení pro každého, kdo se mu chce věnovat. Bez ohledu na věk, váhu či sociální postavení.
  • intenzivního cvičení pro zájemce, kteří je chtějí důkladně zvládnout a pochopit.

Kromě pravidelných cvičení pořádáme víkendové semináře a letní soustředění. Jezdíme do hor, k moři a na studijně-poznávací pobyty do Číny.

Osnovy školy tvoří:

  • standardní sestavy Tai Chi cvičené v čínských parcích. Začínáme sestavou 24 cviků, na kterou pak navazují další, složitější sestavy beze zbraně nebo se zbraní.
  • tradiční sestavy z Wudangských hor a Šaolinského kláštera, včetně různých druhů čchi-kungů a dalších technik.

Přístup k žákům a výuce

"Nejnešikovnější, nejmladší, ale i nejstarší žáci jsou stejně důležití a mají stejnou péči jako reprezentant školy, společensky vysoce postavený žák, cizinec nebo nejhezčí žačka. Respektujeme a rozvíjíme individuální možnosti a schopnosti našich žáků."

"Obecná slušnost a morálka jsou základem chování jak učitelů k žákům, žáků k učitelům, tak i mezi žáky a mezi učiteli."

"Úcta a tolerance jsou hodnoty, které na základě našeho vlastního úsudku uplatňujeme ve vztahu k ostatním učitelům a školám bojových umění. Kritické názory ostatních kolegů nám slouží jako inspirace k vlastnímu zdokonalení."