Wudang.cz - úvodní stránka

Tai Chi

„Přirozeným pohybem k pohodě a zdraví“

 

Přeskočit na menu vybrané sekce

Úvod » Naše škola » Studijní materiály taichi

Studijní materiály Tai Chi

Knihy

"TAI-ČI - cvičení z čínských parků"

Rozebráno

Jan Turneber, nakladatelství Poznání, březen 2005

Vyjadřuje osobní zkušenosti a názory autora, které vycházejí z mnoha jeho studijních pobytů v Číně a dlouholeté praxe učitele tai-či. Obsahuje množství barevných fotografií z Wudangských hor a čínských parků. Zahrnuje i základní teorii a metodický popis sestavy "8 cviků". Je oficiálním učebním materiálem ČCČC.

Výukové DVD a videokazety

"Začínáme cvičit TAI-ČI - sestava 24 cviků"

odborným garantem je Jan Turneber, termín vydání září 2006

Sestava "24 cviků" je nejrozšířenější a nejvíce cvičenou sestavou tai-či na světě. Zejména pro své velice silné zdravotní efekty a navození pohody. DVD i VHS byly zpracovány jako klasické výukové materiály, které se podrobně zabývají jednotlivými cviky i sestavou jako celkem. Jsou v nich uvedeny rovněž energetické účinky a působení jednotlivých cviků. Jsou oficiálním učebním materiálem ČCČC.

Cena DVD i VHS je 350,- Kč (+ event. dobírka).

"TAI-ČI - pokračujeme sestavou 42 cviků"

odborným garantem je Jan Turneber, termín vydání září 2006

Sestava "42 cviků" patří k nejrozšířenějším sestavám tai-či a to nejen pro své zdravotní efekty. Obsahuje techniky stylů Jang, Čchen, Sun a Wu. Tím dává daleko širší a ucelenější pohled na celý komplex tai-či. Je pestřejší, ale i náročnější. Byla vytvořena jako oficiální soutěžní sestava IWUF. Můžete ji cvičit pro zdraví a pohodu, ale můžete s ní i závodit - jak na mistrovství republiky, tak třeba také na mistrovství světa. DVD a VHS byly zpracovány jako klasické výukové materiály podrobně se zabývající jednotlivými cviky i sestavou jako celkem. Jsou oficiálním učebním materiálem ČCČC.

Cena DVD i VHS je 350,- Kč (+ event. dobírka).