Wudang.cz - úvodní stránka

Tai Chi

„Přirozeným pohybem k pohodě a zdraví“

 

Úvod » Cesty do Číny » Čína - neČína 2017/2018

Čína - neČína 2017/2018

Před dvěma lety nám setkání s asijskými kolegy na Sri Lance nevyšlo. Nicméně tentokrát se vše povedlo a nahradilo i tehdejší rozpaky.

Před vánoci jsme vyrazili. A vše se vydařilo. Počínaje neobvyklým a velice působivým prvním dojmem z noční návštěvy krásně osvětlené a slavnostně vyzdobené buddhistické svatyně.

A samozřejmě přírodou, kdy jsme si našli ne úplně obvyklé pohledy a místa, která až tak moc turisty navštěvovaná nejsou.

Moře, tedy oceán, také nemohl chybět a prodírání se vlnami přes zlomový bod do klidnějších vod, kde se dalo plavat. Zajímavé byly i kontakty s místními lidmi, kteří se vpodvečer schází na veřejné pláži.

No a samozřejmě došlo i na výměnu zkušeností se cvičením a souvisejícími aktivitami. Tai-či, čchi-kungy, ale pro nás hlavně první konkrétní setkání s ajurvédou. Vědou o dlouhém životě, která je na rozdíl od některých jiných tradičních systémů otevřená novým poznatkům, které plynule začleňuje a i vhodně aplikuje do svých léčebných, ale i preventivních postupů. A co určitě nemohlo chybět bylo i první, a proto zcela neumělé setkání snad s nejpopulárnějším tamním sportem - kriketem. No zábavy bylo docela dost.

Celkově na nás Sri Lanka zapůsobila velice pozitivně a jen potvrdila dojem z předešlé krátké návštěvy. Nejen co se lidí, se kterými jsme se tam setkali, týče. Je docela pravděpodobné, že se tam někdy vrátíme.

Autor článku: Jan Turneber

Autor fotografií: Jan Turneber