Wudang.cz - úvodní stránka

Tai Chi

„Přirozeným pohybem k pohodě a zdraví“

 

Úvod » Semináře a soustředění » Letní soustředění 2007 - Krkonoše, Černá hora

Letní soustředění 2007 - Krkonoše, Černá hora

Již druhý rok jsme se sešli uprostřed července na týden v Krkonoších na Černé hoře, ve výšce 1300 m.n.m. Vyznavači a zájemci o tai-či z celé ČR. Proč? Potkat se s přáteli, seznámit se, zopakovat a zkorigovat to, co už umíme, naučit se něco nového. Úplní začátečníci si vyzkoušeli "8", většina účastníků se věnovala novým čchi-kungům. A přitom jsme ještě stačili zopakovat vše, co jsme se kdy učili - včetně meče, vějíře a wudangských sestav. Paráda.

Ve volném čase většina z nás chodila po horách. Podle nálady, zájmů, kondice. Vedle známých a hojně navštěvovaných lokalit byl pro mě osobně milým překvapením Klausový důl. Romantika, klid - zejména pak v jeho divoké, turisty nenavštěvované části.

A těch borůvek co opět bylo. Počasí tradičně nezklamalo. Bazén byl neustále v permanenci.

Moc pěkný pocit jsem měl nejen z dotazů při povídání o Číně, wu-šu, tai-či atd., ale především ze zájmu všech zúčastněných. Samostatné cvičení jednotlivců či skupinek v kteroukoliv dobu mimo oficiální tréninky, často do pozdního večera - to mluví za vše. A velká účast na závěrečné přehlídce všeho co umíme ukázala, že už toho umíme opravdu hodně. A stále se zlepšujeme. To je moc fajn. I požadavek na další soustředění na Černé hoře. Tak za rok.

Jan Turneber
Červenec 2007