Wudang.cz - úvodní stránka

Tai Chi

„Přirozeným pohybem k pohodě a zdraví“

 

Úvod » Semináře a soustředění » Letní soustředění 2015 - Krkonoše

Letní soustředění 2015 - Krkonoše

Tak jako každý rok, i letos jsme se sešli na letním soustředění v Krkonoších. Až na výjimky samí známí z celé republiky. Nechyběla ani Drahuška, které za nedlouho bude 88 roků, a která si s námi samozřejmě také zacvičila. Několik nových kolegyň a kolegů skvěle zapadlo do perfektní party. Několika lidem dokonce stálo za to přijet i jen na pár dní, když nemohli na celou dobu.

Zatímco v nižších polohách panovala ukrutná vedra (a to ani nezmiňuji města), my jsme díky vyšší nadmořské výšce (cca 1000 m. n. m.) a stále zeleným lesům v bezprostředním okolí, zvládali vše podle plánu. Jak cvičení (i když, pravda, jsme cvičili více a dříve ráno než jindy), tak i koupání v bazénech okolních středisek či v přírodních vodních plochách či říčkách. A samozřejmě i procházky či výlety, ze kterých jsme se vraceli s pusami modrými od borůvek.

Opět nad námi "někdo" držel ochrannou ruku, protože jsme pobyt skončili těsně před tím, než začaly (hodně potřebné - i na horách) deště. Po závěrečné ukázce toho, co jsme se naučili a i toho, co umíme již z dřívějška, jsme se docela neradi rozjížděli domů. Nicméně s optimismem, neboť už máme zamluvený termín a domluvený program na soustředění v létě 2016.

A za sebe mohu napsat, že už teď se na příští léto hodně těším.

Jan Turneber