Wudang.cz - úvodní stránka

Tai Chi

„Přirozeným pohybem k pohodě a zdraví“

 

Úvod » Semináře a soustředění » Mikulášsko - předvánoční setkání 2016

Mikulášsko - předvánoční setkání 2016

Už jsem si zvyknul na "mikuláše", které pravidelně pořádal oddíl tai-či ve Fryštáku. Perfektní organizace, vždy nějaké to překvapení, setkání s kolegyněmi a kolegy… Jen byla škoda, že se za ta léta nikdo nepřidal k lektorování. Jsem přesvědčen, že většina pravidelných účastníků "mikuláše" má co nabídnout ostatním. Jiný přístup, pohled na cvičení, zkušenosti, seznámení s jinými školami a směry tai-chi, dalšími sestavami, čchi-kungy atd.
 
Loňský "mikuláš" byl už desátý v pořadí. Tak jsem se ani nedivil, když jsem 11. 4. 2016 dostal oficiální e-mail od organizátorek, že s pořádáním "mikulášů" končí.
 
Protože se mi myšlenka na pravidelné setkávání líbí - a Mikuláš byl příhodným dnem - rozhodl jsem se udělat poblíž Prahy mikulášsko-predvánoční setkání. Fryštácký mikuláš býval v podstatě záležitostí lidí z Moravy. Tak aby i v Čechách byl další důvod pro setkání se cvičením a trochou legrace.
 
Cílem letošní akce bylo především seznámit začátečníky a zájemce o tai-chi s možnostmi cvičení. Ukázky cvičení beze zbraně, s mečem, vějířem…. I společné cvičení a posezení u čaje a cukroví. Osobně jsem měl z atmosféry setkání velice dobrý pocit.
 

 

 

 

 

Autor článku: Jan Turneber

Autor fotografií: Jan Turneber