Wudang.cz - úvodní stránka

Tai Chi

„Přirozeným pohybem k pohodě a zdraví“

 

Úvod » Semináře a soustředění » Letní soustředění 2007 - Chorvatsko

Letní soustředění 2007 - Chorvatsko

Již tradičně, jako každým rokem, jsme první červencový týden strávili na soustředění v Chorvatsku - tentokrát v nové lokalitě: na nejjižnějším cípu Istrie v Premantuře. V tomto termínu klidné a milé malé městečko, ležící na začátku poloostrova Kamenjak. Ten se vyznačuje nejen množstvím pínií, které vytváří příjemný stín, ale i velice rozmanitým a členitým pobřežím. Od travnatých ploch nedaleko od vody přes krásu vody ukazující nízká skaliska až po vysoké útesy na nejjižnějším cípu, otevřeném do volného moře. V zátokách a prostoru mezi blízkými ostrovy je voda nejen čistá, ale i klidná, hladící, skoro něžná.

Otevřené moře však dokáže i při nepříliš silném větru vykouzlit úchvatnou podívanou. Vlny tříštící se o skaliska, vodní tříšť stříkající daleko na pevninu, bílé čepice vln neustále se proměňující a překvapující. Atraktivní vodní jeskyně, kam se za klidného počasí dá dostat poměrně bezpečně, je pak za takovýchto podmínek nepřístupná. Tanec živlů, pozorovaný z uctivé vzdálenosti, je však určitě daleko působivější.

Celkem se soustředění zúčastnilo dvacet účastníků z ČR a deset spřátelených Italů. Tentokrát jsme se věnovali základům wudangského tai-či. Cvičení při východu a těsně před západem slunce mělo své kouzlo.

Moře, příroda, klidné a příjemné prostředí, báječní lidé - to vše umocnilo zážitek i sílu cvičení. Na většinu z nás toto místo zapůsobilo tak, že se sem za rok vrátíme.

Jan Turneber
Červenec 2007