Wudang.cz - úvodní stránka

Tai Chi

„Přirozeným pohybem k pohodě a zdraví“

 

Úvod » Semináře a soustředění » Letní soustředění 2010 - Benecko

Letní soustředění 2010 - Benecko

Pravidelné setkání, dovolená se cvičením. Již osvědčená lokalita a hotel v západních Krkonoších nám byli pohodovým domovem po 14 dní v červenci. Je příjemné, že se scházíme nejen z celé ČR, ale že své zastoupení mělo opět i Slovensko.

Co bylo jinak než při dřívějších soustředěních? Možná počasí, které nám dopřálo poznat celé jeho spektrum. V horách snesitelná vedra, jedno málem mrazivé ráno a několik dní i lehce pod mrakem, což bylo na cvičení ideální. A ještě více romanticky laděných pohledů do okolí. V den odjezdu si dokonce trošku zapršelo. Ale to bylo určitě jen kvůli loučení. Za celých 14 dní jsme ani jednou nemuseli cvičit v tělocvičně.

Letošní náplní byly obě sestavy s vějířem, meč 32 a další sestava z Wudangu. Jak jsme si již zvykli, oba lektoři (Jarka Divišová i Honza Turneber) zvládli svůj nelehký úkol v pohodě a s nadhledem, i když pro většinu účastníků nové sestavy nebyly vůbec jednoduché. Ve volných chvílích jsme si ještě opakovali (individuálně či spíše v malých skupinkách) vše, co jsme se za těch nyní již více než dvacet let existence Českého centra tradičních čínských cvičení naučili.

Příjemným zpestřením byla i větší účast taičistické drobotiny. Od 4 měsíčního Honzíka po již větší děti, které se občas pokoušely i napodobovat své cvičící rodiče.

A závěrečné hodnocení? Není nutné. Kdyby nám zde nebylo dobře, tak bychom sem přece nejezdili, že?

Eva Kubisová
červenec 2010