Wudang.cz - úvodní stránka

Tai Chi

„Přirozeným pohybem k pohodě a zdraví“

 

Úvod » Semináře a soustředění » Letní soustředění 2011 - Benecko

Letní soustředění 2011 - Benecko

Co napsat k letošnímu soustředění? Určitě to,že bylo fajn. Stejně jako jindy. Možná, že díky počasí, bylo o něco náročnější, ale i lepší. Z letního soustředění, a začátek srpna zcela jistě k létu patří, se díky rozmarům počasí stalo soustředění podzimně-zimní. První dva dny se držely denní teploty mezi 7 - 9 stupni Celsia. K tomu více či méně přeháněk, někdy i pořádných slejváků. Nálada běžné populace by pravděpodobně nebyla příliš optimistická. To u naší skupiny to bylo zcela jinak.

Pohoda. I když jsme se zejména na ranní cvičení oblékali do co nejteplejších věcí, které jsme měli s sebou. Prozřetelnější vytáhli i kulichy a na cvičení s mečem i rukavice. Ale po prvních nejstudenějších dnech teplota vzrostla o několik málo stupňů a nám už se zdálo, jak je krásně teplo.

A tak se cvičilo, chodilo na výlety ...

Zprvu jsem se vlivu počasí na účastníky soustředění trochu obával, ale brzy jsem poznal, že takhle úžasnou partu lidí, která se na Benecku letos sešla, jen tak něco nerozhodí. A to bylo skutečně velice, velice milé poznání. Jsem moc rád, že jsme si to všichni užili. Díky všem.

Jan Turneber
srpen 2011