Wudang.cz - úvodní stránka

Tai Chi

„Přirozeným pohybem k pohodě a zdraví“

 

Úvod » Semináře a soustředění » Letní soustředění 2011 - Řecko

Letní soustředění 2011 - Řecko

Počátkem června jsem s částí oddílu A vyrazil na pravidelné soustředění k moři. Tentokrát jsme zvolili pevninskou část Řecka. Oblast krásně zelenou, s množstvím kvetoucí vegetace, píniových lesů a neobvykle mohutných, vzrostlých olivovníků. Navíc jsme měli na dohled posvátnou horu Olymp. A tamní bohové nám byli nakloněni.

Nejen, že voda v moři již byla příjemně teplá, ale i počasí, místní lidé, ubytování, strava a vůbec vše předčilo naše očekávání. V plné míře jsme si užívali neobvyklý klid. Ten byl jak v městečku, tak i na zatím liduprázdných plážích.

V rámci pravidelných tréninků jsme se věnovali wudangskému tai-či. Cvičili jsme jak na břehu moře, tak v areálu hotelu. Měli jsme dostatek času na plavání, odpočinek, výlety i skupinové či individuální zopakování a doladění již dříve naučených sestav. Zážitkem bylo cvičení na pláži s výhledem na Olymp. Neopakovatelnou atmosféru jsme zažili i při cvičení v blízkosti klášterů Meteora, kam jsme se vypravili hromadně.

Oblast Meteora doplnila naše smyslové zážitky o další rozměr. Nejen, že jsme k ní jeli podél pohoří Olymp, ale navštívili jsme i několik skalních klášterů. Jejich prohlídka a srovnávání zdejšího a toho, co známe od nás či z Asie - to vše bylo dalším přínosem k naší celkově pohodové atmosféře.

Celý pobyt nám utekl jako voda. Ještě poslední ranní cvičení, zaplavání si v moři ... Svorně jsme se shodli na tom, že příští rok si podobnou akci zopakujeme.

Jan Turneber
červen 2011